Przedszkole Publiczne Nr 51

Witamy na stronie internetowej

Przedszkola Publicznego nr 51 w Szczecinie

„Pingwinek”

Przedszkole Publiczne Nr 51 w Szczecinie mieści się w dzielnicy Gumieńce w dwóch odrębnych budynkach:

Placówka macierzysta „Pingwinek” ul. Krzywa 59.
 Oddział zamiejscowy „Tuptusie" ul. Chlebowa 4.

W placówce macierzystej, która znajduje się w wolnostojącym, parterowym budynku, otoczonym dużym, dobrze wyposażonym ogrodem, funkcjonuje 5 oddziałów, tym samym oferując 125 miejsc dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Natomiast w oddziale zamiejscowym przedszkola na ul.Chlebowej 4, która znajduje się w wolnostojącym domu jednorodzinnym usytuowanym w pięknym,pełnym zieleni ogrodzie funkcjonuje 1 oddział (25 miejsc), do którego uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Przedszkole usytuowane jest wśród zieleni, co sprawia, że wypoczynek na świeżym powietrzu jest niesamowitą przyjemnością i wpływa kojąco na dzieci. Na dużym placu zieleni znajduje się sprzęt do zabaw sportowych, dostosowany do dzieci młodszych i starszych, który sprzyja rozwojowi dzieci.

Do dyspozycji mają piaskownice, zjeżdżalnie,  drewnianą konstrukcję do zabawy, domek oraz liczne mniejsze zabawki ogrodowe. Dużą zaletę stanowi również ogród sensoryczny, w którym znajdują się zioła. Dzieci mogą je oglądać, dotykać i wąchać. Ponadto przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami założyły ogródek warzywny, który pielęgnują. Z czasem warzywa z ogródka trafiają do przedszkolnej kuchni a następnie na talerze dzieci ku ich wielkiej radości, gdyż nie ma nic pyszniejszego i zdrowszego niż warzywa, które się samemu wyhodowało. Dodatkową wartość, nie tylko estetyczną, ogrodu stanowią „mini ogrody” japoński i francuski, w których hoduje się rośliny charakterystyczne dla danego kraju. Gdy w pełni rozkwitną tworzą niepowtarzalny widok.

Przedszkole Publiczne Nr 51 jest miejscem, w którym każde dziecko, czując się bezpieczne i szczęśliwe, rozwija się na miarę swoich sił i możliwości oraz potrafi w życiu codziennym dokonywać świadomych wyborów w kontakcie ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym, w oparciu o uzgodniony wspólnie z rodzicami system wartości. Nasze przedszkole tworzą: dzieci, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi – dzięki ich zaangażowaniu, kwalifikacjom i kompetencjom placówka oferuje wysokiej jakości usługi, a ścisła współpraca między podmiotami przejawia się w jednolitym oddziaływaniu wychowawczym, co sprzyja rozwojowi osobowości wychowanków i przejawianym przez nich postawom społeczno-moralnym. Nauczyciele działając w oparciu o nowoczesne (najnowsze) metody nauczania i programy (w tym także autorskie) sprawiają, że nasi absolwenci odnoszą sukcesy szkolne. Przedszkole pielęgnuje tradycje i jest otwarte na współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Szczególne osiągnięcia:

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Jesteśmy organizatorami takich imprez jak: „Biesiada przedszkolna”, „Festyny rodzinne”, „Pożegnanie lata”.

Placówka nasza posiada: Zachodniopomorski Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, Certyfikat „Bezpieczny przedszkolak”. W 2009 r. zdobyła I miejsce w Miejskim Konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin „Zielona Szkoła – Nasza Przygoda z przyrodą” w kategorii: przedszkola za zagospodarowanie terenu zielonego wokół placówki oświatowej. W konkursie „Cały Szczecin w kwiatach” nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie oraz dyplom za najlepszy debiut w kategorii: inne formy (zgłoszenia zbiorowe).

Brak dodanych wpisów